Z RĘKĄ NA GARDLE…W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM

by Jan 14, 2023Uncategorized

Z RĘKĄ NA GARDLE. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk w reżyserii Anny Sroki-Hryń

Anna Sroka-Hryń od kilku lat z wielkim powodzeniem przenosiła na profesjonalne sceny teatralne spektakle muzyczne, które powstały na bazie egzaminów miedzysemestralnych studentów Akademii Teatralnej w Warszawie. Wszystkie te spektakle znalazły się w reperetuarze teatrów: Lunapark – piosenki Grzegorza Ciechowskiego Teatru Narodowego (2019), A planety szaleją – młodzi w hołdzie Korze – w Teatru Współczesnego w Warszawie (2021), Sprzedawcy marzeń – Teatru Muzycznego ROMA (2022)
Anna Sroka-Hryń wraca do Teatru Współczesnego z nową produkcją spektaklu muzycznego z udziałem młodych aktorów ale już absolwentów (2020-2022) szkól teatralnych: Akademii Teatralnej w Warszawie: Natalia Kujawa, Natalia Stachyra, Michał Juraszek, Tomasz Osica, Jakub Szyperski oraz Akademi Sztuk Teatralnych w Krakowie: Monika Pawlicka i Przemysław Kowalski.
Natalia Stachyra oraz Tomasz Osica znani są już publiczności tego teatru ze znakomitego spektaklu: A planety szaleją – młodzi w hołdzie Korze.
.
Spektakl Z ręką na gardle... z jest dialogiem rozpisanym na siedem głosów, siedem osobowości scenicznych. Świat, w którym spotykają się bohaterowie jest miejscem, w którym konfrontują się sami ze sobą, ze swym sumieniem. Malachit, Latrodectus mactans, Wilk, Ćma, Mewa, Lód, Ariel, odkrywają zakamarki ludzkiej duszy i oswajają lęki, wyruszają w podróż, którą muszą odbyć, by zrozumieć sens istnienia.
Z RĘKĄ NA GARDLE – PIOSENKI Z REPERTUARU EWY DEMARCZYK
Scenariusz i reżyseria: Anna Sroka – Hryń
Aranżacje – Jakub Lubowicz
Choreografia – Ewelina Adamska-Porczyk
Kostiumy – Sabina Czupryńska
Reżyseria światła – Piotr Hryń
Przygotowanie wokalne – Monika Malec
Asystentka reżyserki – Natalia Stachyra
.
Obsada:
Natalia Kujawa – Malachit
Monika Pawlicka – Mewa
Natalia Stachyra – Latrodectus Mactans
Michał Juraszek – Lód
Przemysław Kowalski – Ariel
Tomasz Osica – Wilk
Jakub Szyperski – Ćma

 

fot. Tomasz Ostrowski