Tuchler

Firma Franz Tüchler z siedzibą w Wiedniu specjalizuje się w zaopatrzeniu w specjalistyczne materiały inscenizacyjne, poszukiwane przez: teatry, centra TV, domy kultury, obiekty widowiskowe, obiekty rozrywkowe, hotele i inne. Na polskim rynku szczególnie poszukiwane są znane z wysokiej jakości, odporne pożarowo (materiały posiadają certyfikaty Instytutu Włókiennictwa w Łodzi) z bardzo dobrymi cenami.

Tüchler

Tüchler

Tüchler szycie kurtyny teatralnej

Tüchler warsztat tapiceski

Tüchler ekran do projekcji przedniej i tylnej napięty na ramie quadrosystem AL za pomocą elastycznych pasów SPANFIX

Tüchler ekran projekcyjny

 

Materiały inscenizacyjne:

 • dwustronne podłogi dla baletu z PVC szer. 2 m (znajdują się w teatrach muzycznych, w teatrach dramatycznych, w szkołach baletowych, domach kultury i innych)
 • bawełniane tkaniny horyzontowe, bezszwowe o szerokości do 12 m
 • bawełniane tkaniny na posadzki sceniczne, w tym antypoślizgowe
 • tiule bawełniane w kolorach: biały, czarny, szary o szerokości do 12 m (bardzo popularne w polskich teatrach muzycznych i dramatycznych)
 • tiule PVC (stosowane na scenach zewnętrznych, również jako reklamy uliczne z nadrukami)
 • ekrany kinowe – Bianco Microforato
 • ekrany do projekcji Video – Bianco Ottico
 • ekrany do projekcji przedniej i tylnej z folii: Cielo, Temporale, Temporale Fume, Panorama, Nebbia, Notturno, Ghiaccio. Ekrany często wykorzystywane w inscenizacjach teatralnych, wykańczane zgodnie z życzeniami zamawiającego. Wymienione wyżej folie różnią się kolorem. W inscenizacjach scenicznych folie te są wykorzystywane również na okotarowania prześwietlane projekcją od tyłu (Teatr Studio Warszawa). Folia Notturno (czarna) zawieszona w formie gładkiego paldamentu, może być użyta do projekcji video tekstów tłumaczenia (Teatr Dramatyczny Warszawa)
 • welury (plusze) o bogatej kolorystyce, zróżnicowane gramaturą i fakturą tkanina MOLTON (100% bawełna), tkanina neutralna dla światła (lepsza i tańsza od pluszu na okotarowanie sceny). Pełne okotarowanie sceny czarną tkanina MOLTON wykonane jest do przedstawienia „CATS” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie.
 • welur poprawiający emisję dźwięku ze sceny: ECHOSAMT Velour Sound-Reflection
 • tkaniny dobrze przepuszczające dźwięk, na kurtynki formatujące ekran kinowy, na osłony głośników
Tüchler kurtyna teatralna rozsuwana

Tüchler kurtyna teatralna

Podłogi baletowe Tüchler

Podłogi baletowe

Tüchler materiały teatralne

Tüchler materiały teatralne

 

Zgodnie z życzeniami Zamawiającego z materiałów firmy Franz Tüchler szyjemy okotarowania, horyzonty, posadzki sceniczne, kurtyny (w tym stylowe). Firma Franz Tüchler zaopatruje nas w taśmy klejące : do podłogi dla baletu (nie pozostawiające kleju po oderwaniu), taśmy klejące GAFFA , taśmy fluorescencyjne, taśmy maskujące okablowanie.
Firma Franz Tüchler wykonuje mechanizmy sceniczne w tym mechanizmy kurtynowe (Teatr Narodowy). Popularnym produktem firmy Franz Tüchler na polskim rynku są składane aluminiowe podesty, zwłaszcza wodoodporne z blatami anty poślizgowymi podesty Handy Open Air. Podesty te posiadają polski certyfikat na trudno zapalność. Certyfikat TUV potwierdza możliwość obciążania podestów Handy do 750 kg/m 2. Amfiteatralna widownia ponad istniejącymi fotelami budowana jest podestami Handy do spektakli Krystiana Lupy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W ofercie firmy Franz Tüchler są kurtyny i aranżacje z wykorzystaniem światłowodów. Wspólnie z firmą HOAC firma Franz Tüchler dostarcza składane aluminiowe sceny obrotowe z napędem elektrycznym, regulacją szybkości i zmianami kierunku (Teatr Nowy – Łódż). Wspólnie z firmą Wenger firma Franz Tüchler oferuje składane dla małych scen i wielkie dla wielkich scen muzycznych i koncertowych muszle koncertowe. W ofercie firmy Franz Tüchler są również pulpity do nut.