O firmie

 

OTO Tomasz Ostrowski Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe “OTO” Tomasz Ostrowski powstało w 1992 roku i specjalizuje się w projektowaniu i kompleksowym wyposażaniu obiektów kultury. Pracownicy i współpracownicy firmy OTO to przede wszystkim wysokiej klasy specjaliści z zakresu techniki teatralnej i kinowej. Z firmą współpracuje wiele firm krajowych i zagranicznych.

 

W ciągu 23-letniego okresu działalności Firma PPU OTO wykonała bardzo wiele dokumentacji technicznych i realizacje (dostawy/wykonawstwo) w kilkuset obiektach widowiskowych i studiach TV. W każdym wypadku staramy zachować najwyższe standardy jakości, co potwierdzają opinie Użytkowników. Zainstalowane urządzenia zachowują wysokie parametry eksploatacyjne wiele lat po ich zainstalowaniu i nie wymagają napraw pogwarancyjnych. W ramach studia FOTO-OTO uruchomiliśmy działalność fotograficzną. Głównym kierunkiem naszych poszukiwań i inspiracji fotograficznych jest tematyka teatralna.

Produkty

Produkty Projektowanie w zakresie branż technologii scenicznych. Mechanizmy sceniczne konstrukcje sceniczne: sztankiety, mechanizmy kurtynowe. Podesty aluminiowe. Konserwacja urządzeń mechanicznych sceny.

Oświetlenie teatralne i widowiskowe: projektory i naświetlacze oświetlenia sceny, rampy kontrowe SVOBODA, komputerowe pulpity sterownicze, cyfrowe bloki regulacyjne.

Materiały inscenizacyjne: podłogi dla baletu, plusze, tkaniny dekoracyjne, tiule bezszwowe, materiały na posadzki sceniczne, ekrany i folie projekcyjne, taśmy klejące i inne.

Ekrany do projekcji przednich i tylnych, folie ekranowe, kurtynki NIAGARA. Montaże i serwisowanie urządzeń scenicznych. Szycie i montaż elementów okotarowania sceny.

Fotografia teatralna: sylwetki aktorów, realizacje spektakli od prób czytanych do próby generalnej, rozmowy z artystami, za kulisami teatru, zanikające rzemiosła teatralne, kostium i charakteryzacja teatralna, skarby magazynów teatralnych.

ADB

Oświetle ASBŚwiatowy lider w oświetleniu teatralnym.

Z firmą ADB współpracujemy od początku istnienia naszej firmy, od roku 1992. Po 23 latach obecności urządzeń ADB na polskim rynku nie musimy przekonywać specjalistów oświetlenia teatralnego do jakości urządzeń tej firmy. Jeżeli projektory firmy ADB prawidowo są konserwowane, to nawet po tak długiej eksploatacji nie straciły one na jakości i nie powinny mieć obniżonych parametrów świetlnych.

Jakość opraw oświetlenia sceny frmy ADB to: bardzo wytrzymałe mechanicznie konstrukcje, bezpieczeństwo obsługi, najwyższe parametry świetlne, ekonomiczna eksploatacja.

Troską konstruktorów firmy ADB jest projektowanie opraw oświetlenia sceny o najwyższych walorach technicznych. Wiele opraw ze względu na najwyższą jakość nie ma odpowiedników na światowym rynku produkcji urządzeń oświetlenia sceny.

ADB to: projektory oświetlenia sceny, projektory profilowe, naświetlacze horyzontowe, naświetlacze  LED, rampy  SVOBODA, komputerowe pulpity sterownicze, bloki regulacyjne.

TUCHLER

Tuchler

Nasz partner od 20 lat – specjalizuje się w zaopatrzeniu w specjalistyczne materiały inscenizacyjne, oraz aluminiowe podesty składane poszukiwane przez: teatry, centra TV, domy kultury, obiekty widowiskowe, obiekty rozrywkowe, hotele i inne.

Materiały inscenizacyjne Firmy Tuchler: dwustronne podłogi dla baletu, bawełniane tkaniny horyzontowe bezszwowe. Bawełniane tkaniny na posadzki sceniczne, w tym antypoślizgowe. Tiule bawełniane w kolorach: biały, czarny, szary. Tiule PVC. Plusze o bogatej kolorystyce, zróżnicowane gramaturą i fakturą. Tkanina MOLTON. Tkanina poprawiająca emisję dźwięku ze sceny: ECHOSAMT Velour Sound-Reflection. Tkaniny dobrze przepuszczające dźwięk, na kurtynki formatujące ekrany kinowe, na osłony głośników.

Ekrany kinowe, ekrany do projekcji Video, ekrany do projekcji przedniej i tylnej z folii. Ekrany często wykorzystywane w inscenizacjach teatralnych, wykańczane zgodnie z życzeniami zamawiającego.

Firma Tüchler zaopatruje nas w taśmy klejące : do podłogi dla baletu, taśmy klejące GAFFA , taśmy fosforyzujące, taśmy maskujące okablowanie.

EDUKACJA TEATRALNA

o bezpieczny i funkcjonalny teatr

Bazując na wieloletnich doświadczeniach pracy w Teatrze Polskim w Warszawie i w Teatrze Narodowym, pracy dla teatrów, chciałbym swoim doświadczeniem wesprzeć Wszystkich tych, którym na sercu leży poprawa kondycji teatrów i obiektów kultury.

Będę pisał o edukacji na potrzeby teatrów a właściwie o braku systemowego szkolnictwa. Będę pisał o obowiązujących przepisach, o bezpiecznej eksploatacji urządzeń technologii sceny, o bezpiecznym przygotowaniu nowych inscenizacji scenicznych. Wszystko w trosce o satysfakcję i bezpieczeństwo widzów oraz w trosce o przyszłe kadry artystyczne i techniczne teatrów i obiektów kultury.

Aktualnie materialy umieszczam w grupie TEATR  Tomasz Ostrowski na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/919333224793302/. Zapraszam do aktywności.

FOTOGRAFIA TEATRALNA

Fotografia teatralnaFotografia teatralna: sylwetki aktorów, realizacje premier od prób czytanych do prób generalnych, rozmowy z artystami, za kulisami teatru: scenografia teatralna, skarby magazynów teatralnych zanikające rzemiosła teatralne, kostium i charakteryzacja….,

W tym dziale prezentuję m.inn. rozmowę „rzekę” z odtwórcą głównej roli w dramacie Sofoklesa „Król Edyp” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Sławomirem Grzymkowskim . Długą rozmowę prowadziliśmy równolegle z pracami nad rolą w okresie kilku miesięcy.

„Zimne dziecko” to moja fotograficzna relacja z przygotowań do premiery spektaklu dyplomowego III roku Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Spektakl znanego niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga reżyserował Krzysztof Ogłoza (pedagog szkoły a jednocześnie aktor teatralny i filmowy, aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie), oprawę scenograficzną i kostiumy przygotowała Agnieszka Roszkowska (aktorka teatralna i filmowa, aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie). Projekcje video do spektaklu przygotował Paweł Kloc – reżyser filmowy.

KONTAKT

PPU “OTO” Tomasz Ostrowski
02-787 Warszawa, ul. Arkadowa 3
POLAND

 

tel. +48 22 853 58 55
fax. +48 22 853 58 65
mobile +48 601 236 825
tomasz.oto@gmail.com

Zapraszamy do nas scenografów, osoby odpowiedzialne za wdrażanie do produkcji projektów scenograficznych, osoby odpowiedzialne za bezpieczną eksploatację urządzeń technologii sceny. W teatralnej atmosferze, przy dobrej kawie, pomożemy Wam dobrać materiały inscenizacyjne do nowych realizacji. Doradzimy jak bezpiecznie przygotowywać dekoracje sceniczne, jak bezpiecznie i efektywnie eksploatować urządzenia i instalacje technologiczne sceny …
Do studia FOTO-OTO zapraszamy aktorów/tancerzy. Wasz dorobek twórczy oraz Wasze inspiracje opiszemy jako sylwetki aktorów/tancerzy i uzupełnimy o wspólnie stworzone kreacje fotograficzne.  

W galerii zdjęć tej strony: moje fotograficzne fascynacje kostiumem uczestników Karnawału Weneckiego 2015, największej plenerowej sceny teatralnej w Europie.