Dbamy o najlepsze wyposażenie teatrów

O Firmie

O FIRMIE

Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe “OTO” Tomasz Ostrowski

Przedsiębiorstwo  “OTO” powstało w 1992 roku i specjalizuje się w projektowaniu i wyposażaniu obiektów kultury. Pracownicy i partnerzy firmy OTO to wysokiej klasy specjaliści z zakresu techniki teatralnej.

W ciągu 30-letniego okresu działalności Firma PPU OTO wykonała bardzo wiele dokumentacji technicznych i realizacje (dostawy/wykonawstwo) w kilkuset obiektach widowiskowych i studiach TV. W każdym wypadku staramy zachować najwyższe standardy jakości, co potwierdzają opinie użytkowników. Zainstalowane urządzenia zachowują wysokie parametry eksploatacyjne wiele lat po ich zainstalowaniu i nie wymagają napraw pogwarancyjnych.

W ramach studia FOTO-OTO prowadzimy działalność fotograficzną. Głównym kierunkiem naszych poszukiwań i inspiracji fotograficznych jest tematyka teatralna, fotografia z prób i spektakli. Towarzyszyłem z aparatem fotograficznym wszystkim próbom nowych premier.: w Szkole Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich „Zimne dziecko” w reżyserii Krzysztofa Ogłozy, w Teatrze Lalka w Warszawie „Wakacje Mikołajka” w reżyserii Jakuba Krofty, w Teatrze Polskim w Warszawie „Król” w reżyserii Moniki Strzępki.

W zakresie projektowania wraz z zespołami powoływanymi indywidualnie do konkretnych zadań wykonaliśmy między innymi projekty technologii widowiskowej dla następujących obiektów: Gdański Teatr Szekspirowski, Opera Krakowska, Stargardzkie Centrum Kultury w Stargardzie Szczecińskim, Teatr Polski w Bielsko Białej, Dom Kultury Litewskiej w Puńsku, Dom Kultury w Orzyszu, Gorzowskie Centrum Edukacji Artystycznej, Sala Koncertowa i Sala Kinowa w Gorzowie Wielkopolskim, Kino Sokół – Zakopane, Małopolskie Ogrody Sztuki (MOS) w Krakowie, Sala Wielofunkcyjna i Sala Kinowa, Michaelicko-Kolpingowskie Centrum Sportu w Warszawie, Dom Kultury i Profilaktyki Społecznej ul. Ks. Markiewicza 1 w Warszawie, PIK Centrum w Ostrowie Wielkopolskim, Sanocki Dom Kultury, Ośrodek Swojszczyzny w Zakopanem, Dom Kultury Ropczyce, Sala Widowiskowa Ośrodka Profilaktyczno-Wychowawczego „MICHAEL” w Warszawie, Sala teatralna w Muzeum Żup Solnych w Wieliczce.

imac-white-left

W zakresie projektowania i kompleksowego wyposażenia w urządzenia technologii widowiskowej zrealizowaliśmy miedzy innymi następujące zadania: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Płocku, Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr POLONIA w Warszawie, Teatr Żydowski im. E. Kamińskiej w Warszawie, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie, Opera NOVA w Bydgoszczy, Północne Centrum Kultury – Teatr Komedia w Warszawie, Teatr Narodowy w Warszawie – technologia oświetlenia Sceny Głównej, Teatr Nowy w Łodzi – Scena Główna i Mała Scena. Teatr Lalki i Aktora MASKA w Rzeszowie, Fabryka Trzciny / Teatr PRAGA w Warszawie, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, Sala Widowiskowa LABORATORIUM przy Pałacu Ujazdowskim w Warszawie, Sala Widowiskowo-kinowa w Lędzinach, Zespół Budynków Szkolonych w Mrzeżynie – Etap II Hala Sportowa, Centrum Kultury w Izabelinie, Centrum Sztuki STUDIO w Warszawie, Centrum Kultury w Stargardzie Szczecińskim – Mała Scena, Dom Kultury Polskiej w Wilnie – Vilniaus Lenku Kulturos Namai, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. TV Canal + Nowe Studio Warszawa, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Dom Kultury w Kozienicach, Sala Warszawska PKiN w Warszawie.Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika Toruń, Teatr Ochoty w Warszawie.

Teatr Polski we Wrocławiu – technologia oświetlenia Sceny Głównej, Teatr Syrena w Warszawie – technologia oświetlenia sceny, Teatr Rozmaitości w Warszawie – technologia oświetlenia sceny, TV POLSAT w Warszawie – technologia oświetlenia, TVN Kraków – technologia oświetlenia, TVN Warszawa – technologia oświetlenia, TVP Oddział Lublin – technologia oświetlenia.

 

Tomasz Ostrowski

GALERIA